Aktualności

Spływ rz. Łupawą 19.05.2019 (anulowano)


Spływ rzeką Łupawą

Termin 19.05.2019 r.

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Łupawą na odcinku od Kozina do Łupawy.

Odcinek ma długość ok 21 km, a planowany czas spływu to ok 7 godzin.

 

Spływ Łupawą jest godną polecenia przygodą dla zaawansowanych kajakarzy, pragnących sprawdzić swoje umiejętności na wymagającym i pełnym różnorodnych trudności szlaku, wynagradzając to nam malowniczymi widokami Pomorza.

Pod względem technicznym Łupawa jest uważana za jedną z trudniejszych wśród popularnych tras kajakowych w Polsce, wyjąwszy oczywiście rzeki górskie.

Poniżej Kozina rozpoczyna się odcinek spływu o największych trudnościach - spadek wody sięga tu 3 promili. Rzeka jest szeroka na około 20m, niezbyt głęboka ale bardzo szybka. W wielu miejscach tworzą się bystrza. Dno usiane jest licznymi głazami, w różnym stopniu widocznymi. Często pojawiają się całe pola głazów, tworzące rodzaj skalnych progów przegradzających nurt rzeki na długości kilkunastu metrów. W takich miejscach woda jest silnie wzburzona i tworzą się zawirowania zdolne nawet obrócić kajak. Oprócz podwodnych kamieni bardzo uciążliwe są liczne zatory ze zwalonych drzew. Spływ na tym odcinku jest bardzo męczący i wymaga dużej koncentracji uwagi. Przed miejscowością Łupawa rzeka zwalnia i rozlewa się szeroko przed następną elektrownią wodną. Poniżej nurt pogłębia się i podwodne głazy nie są już tak groźne. Głównymi przeszkodami stają się zatory ze zwalonych drzew, trudne do pokonania ze względu na większą głębokość rzeki i bardzo szybki prąd.

Gwarantujemy:

Kajaki:

Aquarius - Pro Tour 470

Bezpieczny, turystyczny kajak dwuosobowy z miejscem dla dziecka. Mocna i niezatapialna konstrukcja doskonała na trudne rzeki, bardzo dobrze spisuje się również na jeziorze. Bardzo wygodne fotele ze składanym oparciem pełniące również rolę wypornościową, są olbrzymią zaletą Pro toura. 90 litrowa wodoszczelna komora bagażowa oddzielona od kokpitu grodzią - jest już obecna w wyposażeniu standardowym.

Kajak posiada szereg opcji dodatkowych w postaci steru, olinowania, podnóżków itp. Specjalnie wzmocnione dno - dodatkową warstwą polietylenu - nadaje sztywności konstrukcji kajaka i zapobiega odkształceniom. Końcówka kila jest elementem wymiennym, ponieważ jest najbardziej narażona na uszkodzenie podczas przeciągania kajaka. Na dziobie znajduje się praktyczny odpływ zakręcany korkiem, przez który w łatwy sposób można wylać wodę z wnętrza kajaka.

lub

Aquarius - Traper

Traper jest pierwszą polietylenową jedynką marki Aquarius dostępną na rynku. Jest to kajak idealny na polskie rzeki. Poradzi sobie doskonale na każdej wyprawie. Kajak już w standardzie posiada praktycznie kompletne wyposażenie. Stabilna, bezpieczna jednostka w bardzo dobrej cenie - dostępna praktycznie dla każdego. Posiada 3 podstawowe zalety, które potwierdziły testy w kilku profesjonalnych wypożyczalniach:

  1. Duży kokpit - bezpieczeństwo i łatwość w przypadku gdy musimy ewakuować się z kajaka na przeszkodzie, łatwo można schować się do wnętrza kajaka gdy przepływamy pod mostkiem czy niskim drzewem
  2. Profil dziobu i płaskie dno - kajak łatwo wchodzi na przeszkodę i nie traci stabilności przy prześlizgiwaniu się po niej
  3. Skorupa z mocnego polietylenu - świetny na kamieniste rzeki - poradzi sobie doskonale na zwałkach.

 

oraz

 

Kamizelki asekuracyjne

 

Ponadto:

 

*transport z miejsca zamieszkania (Rumia, Reda i okolice) do Kozina i powrót,

*wynajęcie kajaków,

*grill lub ognisko,

*ratownika WOPR,

*ubezpieczenie NNW,

Wszystko w cenie:

Cena za miejsce w kajaku dwu osobowym 95zł od osoby.

Cena za kajak jednoosobowy 110zł od osoby.

Gwarancją miejsca na spływie jest rezerwacja telefoniczna lub e-mail oraz wpłacenie kwoty na rachunek bankowy.

Napoje i wyżywienie we własnym zakresie.

 

Ramowy plan:

7:00 - 9:00 - Zbiórka uczestników i transfer do Kozina

09:00 - 09:10 - Pobranie sprzętu i omówienie spływu

09:10 - 16:00 - Spływ

16:00 - 16:30 - Zdanie sprzętu

16:30 - 18:00 - Grill lub ognisko

18:00 - 20:00 - Rozwiezienie uczestników na miejsce zbiórki.

Copyright: Sportfun MW Rumia - Wycieczki Szkolne, Wypoczynek, Turystyka dla Dzieci - Kolonie, Półkolonie, Spływy Kajakowe | Władysławowo, Trójmiasto.
Projekt i realizacja: PodisPromotion