Aktualności

Spływ rz. Słupią 19.05.2019 r.


Termin 19.05.2019 r. (niedziela)

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Słupią na odcinku od Soszycy do Gołębiej Góry.

Odcinek ma długość ok 11 km, a planowany czas spływu to ok 4-5 godzin.

 

Trasa należy do średnio - trudnych więc jest przeznaczona dla osób które już miały kontakt z kajakami. Na trasie można spotkać różne przeszkody, zwalone drzewa, szybki nurt czy zwałki. Gwarantuje to niezapomnianą przygodę oraz pewność, że nie będziecie się nudzić.

Istnieje ryzyko wypadnięcia z kajaku więc warto mieć ze sobą rzeczy na przebranie :)

 

Ponadto w programie spływu rozpalimy grilla lub ognisko.

 

Gwarantujemy:

Kajaki:

Aquarius - Pro Tour 470

Bezpieczny, turystyczny kajak dwuosobowy z miejscem dla dziecka. Mocna i niezatapialna konstrukcja doskonała na trudne rzeki, bardzo dobrze spisuje się również na jeziorze. Bardzo wygodne fotele ze składanym oparciem pełniące również rolę wypornościową, są olbrzymią zaletą Pro toura. 90 litrowa wodoszczelna komora bagażowa oddzielona od kokpitu grodzią - jest już obecna w wyposażeniu standardowym.

Kajak posiada szereg opcji dodatkowych w postaci steru, olinowania, podnóżków itp. Specjalnie wzmocnione dno - dodatkową warstwą polietylenu - nadaje sztywności konstrukcji kajaka i zapobiega odkształceniom. Końcówka kila jest elementem wymiennym, ponieważ jest najbardziej narażona na uszkodzenie podczas przeciągania kajaka. Na dziobie znajduje się praktyczny odpływ zakręcany korkiem, przez który w łatwy sposób można wylać wodę z wnętrza kajaka.

lub

Aquarius - Traper

Traper jest pierwszą polietylenową jedynką marki Aquarius dostępną na rynku. Jest to kajak idealny na polskie rzeki. Poradzi sobie doskonale na każdej wyprawie. Kajak już w standardzie posiada praktycznie kompletne wyposażenie. Stabilna, bezpieczna jednostka w bardzo dobrej cenie - dostępna praktycznie dla każdego. Posiada 3 podstawowe zalety, które potwierdziły testy w kilku profesjonalnych wypożyczalniach:

  1. Duży kokpit - bezpieczeństwo i łatwość w przypadku gdy musimy ewakuować się z kajaka na przeszkodzie, łatwo można schować się do wnętrza kajaka gdy przepływamy pod mostkiem czy niskim drzewem
  2. Profil dziobu i płaskie dno - kajak łatwo wchodzi na przeszkodę i nie traci stabilności przy prześlizgiwaniu się po niej
  3. Skorupa z mocnego polietylenu - świetny na kamieniste rzeki - poradzi sobie doskonale na zwałkach.

 

oraz

 

Kamizelki asekuracyjne

 

Ponadto:

 

*transport z miejsca zamieszkania (Rumia, Reda i okolice) do Soszycy i powrót,

*wynajęcie kajaków,

*grill lub ognisko,

*opiekę ratownika WOPR,

*ubezpieczenie NNW,

Wszystko w cenie:

Cena za miejsce w kajaku dwu osobowym 85zł od osoby.

Cena za kajak jednoosobowy 99zł od osoby.

Napoje i wyżywienie we własnym zakresie.

 

Ramowy plan:

10:00 - 11:45 - Zbiórka uczestników i transfer do Soszycy

11:45 - 12:00 - Pobranie sprzętu i omówienie spływu

12:00 - 16:00 - Spływ

16:00 - 16:15 - Zdanie sprzętu

16:15 - 17:30 - Grill lub ognisko,

17:30 - 19:30 - Rozwiezienie uczestników na miejsce zbiórki.

Copyright: Sportfun MW Rumia - Wycieczki Szkolne, Wypoczynek, Turystyka dla Dzieci - Kolonie, Półkolonie, Spływy Kajakowe | Władysławowo, Trójmiasto.
Projekt i realizacja: PodisPromotion